Szent Anna 30

A szanyi katolikus iskola újraindításának 30. jubiláló ünnepe

A szanyi Szent Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda iskolája 2023. május 25-én ünnepelte

újraindításának 30. évfordulója alkalmából megrendezett jubileumi ünnepségét, melyet idén a hagyományoknak megfelelően Boldog Apor Vilmos püspök vértanú emléknapjának ünneplésével kötöttek egybe. Dr. Veres András győri megyéspüspök celebrálta az ünnepi szentmisét a szanyi háromtornyú templomban. Az iskola énekkarosai énekeltek Gödri Dániel vezetésével, aki gitárral, Takács Annamária pedig csellóval kísérte őket. A szentmise befejezése után a nyolcadikos diákok rövid emlékező műsorban olvastak fel Boldog Apor Vilmos püspökről helybeliektől megőrzött néhány szanyi visszaemlékezést, melyek az Ő kedvességéről, közvetlenségéről, nagylelkűségéről szóltak.

A megemlékező műsort követően a Kossuth úti kis iskola udvarán folytatódott a jubileumi ünnepség. Tóthné Molnár Bernadett igazgató asszony köszöntője után szívet melengető és egyben könnyeket csalogató műsorral szerepeltek az iskola színjátszó szakkörösei Hári-Pető Adrienn és énekkarosai Gödri Dániel vezetésével. Az Allegro Művészeti Iskola Néptáncos növendékei vidám szanyi tánccal

örvendeztették meg a vendégeket Bakonyi Zsuzsa vezetésével. Az ünnepi műsor befejezéseként Dr. Veres András megyéspüspök, Tóthné Molnár Bernadett igazgató, és az iskola diákjai közösen elültettek egy emlékfát. A faültetés azt szimbolizálja, hogy, a Győri Egyházmegye püspöke, az iskola vezetője és pedagógusai, illetve az iskola diákjai a jövő nemzedékének ültetik annak reményében, hogy Krisztusba vetett hitük, reményük és jövőjük ugyanúgy növekszik és erősödik, mint az a kis tölgyfa, melynek árnyékában megpihenhetnek majd a

diákok.

A nap zárásaként az egykori püspöki kastély falán lévő emléktáblánál elhelyezték megemlékező koszorúit a Győri Egyházmegye képviseletében dr. Veres András megyéspüspök, Ruppertné Hutás Kinga és Kausits Györgyné kíséretével, a szanyi egyházközség képviseletében Henczel Szabolcs szanyi plébános, Vincze Zoltán az egyházközségi képviselőtestület világi elnöke kíséretével, Szany nagyközség képviseletében Németh Gergely polgármester, Funtek János jegyző és Kapui Jenő plébánossal, az iskola képviseletében Tóthné Molnár Bernadett iskolaigazgató, Tóth Tibor és Varga Viktória igazgatóhelyettesek. A meghívott vendégek ezután Szany Művelődési Központjában vendéglátásban részesültek, ahol megkapták az jubileumról készült értékes emlékkönyv könyv egy példányát.